Šajā rakstā apsktīsim kā iekļaut ķirbju sēklas uzturā. Kā ēst ķirbju sēklas ar baudu. Ķribju sēklas kopumā ir veselīgs produkts un labs papildus atbalsts mūsu labsajūtai un labs papildinājums mūsu ēdienkartei un garšas kārpiņām.
Kā ēst ķirbju sēklas? Kā tās iekļaut ēdienkartē?
Ķirbju sēklas ir ļoti universāls produkts mūsu mājas virtuvē – tās var lietot gan kā uzkodu, gan kā sastāvdaļu dažādās receptēs. Populārākais veids ir ēst tās vienkārši saujā kā veselīgu našķi starp ēdienreizēm (var gan svaigas, gan viegli grauzdētas). Par grauzdēšanu var apskatīt sīkāk informāciju šajā rakstā. Taču ir vēl daudz citu ideju:
Pievienot salātiem un zupām: Viegli apgrauzdētas ķirbju sēklas piešķir patīkamu kraukšķīgumu salātiem. Ar tām pārkaisīt biešu salātus vai ķirbju krēmzupu, lai bagātinātu garšu un uzturvērtību. Tā ir lieliska alternatīva grauzdiņiem zupās un noteikti daudz veselīgāka!
Brokastu vai uzkodu ēdienos: Var iemaisīt sēklas auzu pārslu putrā, pievienot pie bezpiedevu jogurta ar augļiem, granolā, musli. Tas palielina ēdienreizes olbaltumvielu un minerālvielu daudzumu. Piemēram, 1–2 ēdamkarotes sēklu jogurtā dos papildu ~4–5 g proteīna.
Smūtijos un blendētos dzērienos: Sasmalcinātas (vai uz nakti ūdenī mērcētas) sēklas var pievienot smūtijam – tās piešķirs krēmīgumu un vērtīgas uzturvielas. Tāpat no tām var gatavot “ķirbju sēklu pienu”: sablendējot mērcētas sēklas ar ūdeni un izkāšot. Šis augu piens būs zaļganā krāsā, riekstainas garšas un, savā ziņā, labs magnija avots.
Cepšanā un kulinārijā: Ķirbju sēklas var izmantot maizēs, mafinos, cepumos – gan mīklā, gan kā dekoru pa virsu. Tās labi sader ar pilngraudu miltu maizes mīklu vai auzu pārslu cepumiem, piešķirot riekstainu garšu. Var arī sablenderēt sēklas miltos un daļu kviešu miltu receptē aizstāt ar ķirbju sēklu miltiem, palielinot olbaltumvielu saturu.
Ķirbju sēklu sviests un pesto: Līdzīgi kā zemesriekstu sviestu, var sablendēt grauzdētas ķirbju sēklas ar drusciņu eļļas un sāls, iegūstot ķirbju sēklu sviestu – to smērē uz maizes vai pievieno kokteiļiem. Arī zaļajā bazilika pesto mēdz izmantot ķirbju sēklas priežu riekstu vietā – sanāk gardi un lētāk.

Sanita Mukāne
Precision Nutrition Level 1 uztura treneris, kas palīdz cilvēkiem vienkāršā veidā ieviest veselīgus paradumus ikdienā. Es uzskatu, ka līdzsvars, zināšanas un labsajūta var sākties ar mazām, bet apzinātām izvēlēm.
🔗Sertifikāts
📧 Saziņai: [email protected]


Autortiesības un atbildības atruna
Visa šajā vietnē publicētā informācija, tostarp raksti, attēli, produkti un citi materiāli, ir aizsargāti saskaņā ar Autortiesību likumu. Jebkāda šī satura kopēšana, pārpublicēšana vai izmantošana bez vietnes īpašnieka rakstiskas atļaujas ir aizliegta.
Visa vietnē sniegtā informācija ir paredzēta tikai informatīviem nolūkiem. Tā nav uzskatāma par medicīnisku konsultāciju, diagnozes vai ārstēšanas aizvietotāju. Pirms jebkādu veselības, uztura vai dzīvesveida izmaiņu veikšanas, kā arī pirms uztura bagātinātāju vai citu produktu lietošanas, iesakām konsultēties ar ārstu vai citu kvalificētu veselības aprūpes speciālistu. Vietnē sniegtie apgalvojumi par produktiem nav apstiprināti, lai diagnosticētu, ārstētu, izārstētu vai novērstu slimības.
Šajā vietnē var tikt izmantots komerciāls saturs, tostarp reklāmas, partnerprogrammu saites un produktu ieteikumi, kas var radīt materiālu labumu vietnes īpašniekam. Mēs iesakām rūpīgi izvērtēt katru piedāvājumu un pieņemt lēmumus, balstoties uz savām vajadzībām un konsultējoties ar speciālistiem.
Vietnē var būt saites uz ārējām tīmekļa vietnēm. Mēs neuzņemamies atbildību par ārējo vietņu saturu, drošību vai rīcību. Katrs lietotājs ir pilnībā atbildīgs par savu izvēli sekot šīm saitēm un izmantot tajās sniegto informāciju.