Kāpēc mēs ēdam?

Jā sāksim ar to, kāpēc mēs ēdam? Atbilde ir zināma: jo neēdot mēs nomirtu badā! Un, droši vien, katrs no mums ir teicis: “Esmu izsalcis kā vilks”. Bet vai sēžoties pie galda ik reiz iedomājies: “vienīgais iemesls, kāpēc es ieturu šo maltīti ir lai vienkārši nenomirtu”?

Lai gan izvairīšanās no bada nāves ir pamata iemesls mūsu ēšanai, bet vai nav tā, ka katru maltīti mudina nobraudīt daudz savādāki iemesli, piemēram:

  • Man patīk ēst un baudīt ēdienu
  • Man gribas ēst garšīgi un visu
  • Esmu ieradis ēst 3x dienā
  • Esmu stresā tāpēc ēdu daudz
  • Smaržo ļoti labi, tāpēc ēdu
  • Izskatās labi, gribas apēst
  • Ēdiens stāv man deguna priekšā, nespēju atteikties, tāpēc ēdu

Šie ir tikai daži no piemēriem. Un ēšanu var izraisīt jebkurš no augstāk minētajiem iemesliem. Nav brīnums, ka mums šādā veidā veidojas problēmas ar vielmaiņu, gremošanas sistēmu, veidojas dažādas slimības, iekaisumi, svara nepietiekamība vai tieši otrādi liekais svars.

Un tagad šo salīdzināsim ar automobiļa uzpildīšanu ar degvielu. Iedomājamies kā mēs justos automobiļa vietā? Iedomājaties tāds haoss valdītu lai uzpildītu automobili.

Situācija 1.  “Dārgais, es esmu lielā stresā, tāpēc iebraukšu benzīntankā un uzpildīšu degvielu mūsu auto.” “Bet Tu jau uzpildīji dārgā to pirms stundas” “Zinu, bet es tikai uz īsu brīdi… nedaudz”

Situācija 2. “Man katru  piektdienu ir paradums savu auto uzpildīt ar 30 litriem degvielas. Tā es panāku to, lai nekad nepietrūktu degvielas. Bet ja nu kādu nedēļu Tu ar auto nebrauc? Nē es tāpat ieleju 30 litrus degvielas – tas kļuvis par ieradumu. Lai gan degvielas tvertnē vieta ir tikai 50 litriem degvielas. Žēl noskatīties kā dārgā degviela izlīst pa zemi, bet ko darīt tas ir ieradums. Un kas notiek, ja gadās nedēļa, kad degviela tiek izmantota vairāk par 30 litriem? vai 50 litriem? Nu jā tad degviela izbeidzas un mašīna apstājas!

Vai Tev nešķiet, ka abas iepriekšējās sarunas ir, maigi sakot, smieklīgas? Tu teiktu tā nerīkotos pat negudrs cilvēks, nu kur nu vēl saprātīgs cilvēks un tā ir pilnīga taisnība. Mēs šādi ar saviem auto neapietos!

bet tieši tā mēs apejamies ar savu organismu!

Mums ir jāēd tāpat kā to licis ir automobiļa ražotājs mūsu automobilim. Ja mēs to neuzturam kārtībā un neuzpildām ar degvielu tas apstāsies. Ja mēs neēdam – mēs nomirstam. Ja mēs auto pildām ar nekvalitatīvu degvielu – auto plīst, ja mēs sevi barojam ar nekvalitatīvu pārtiku – mums rodas dažādas kaites, slimības un veselības problēmas.

Vai Tu auto regulāri uzpildi ar degvielu neatkarīgi no tā vai tas ir nepieciešams vai nav nepieciešams? Protams, ka nē! 

Vienīgais nolūks kāpēc mums būtu jāēd, lai mēs izdzīvotu un iemesls mūsu ēšanai ir lai mēs savu organismu nodrošinātu ar labu degvielu un veiktu labu apkopi. Un laba apkope nav ēdienu atkritumi, medikamenti, sliktie tauki, konservanti, garšas un izskata uzlabotāji utt.  Jo mūsu organisms nav radīts, lai tiktu galā ar pārpalikumiem un tam ir ļoti grūti atbrīvoties no visa liekā ko mēs tajā sagāžam un līdz ar to tas to visu uzkrāj mūsu organismā nepievilcīgos tauku kunkuļos uz kājām, vidukļa, veidojas iekšējā aptaukošanās un tieši tāpēc mums parādās liekais svars.

Un liekas pie vainas jau ir tikai un vienīgi pārēšanās, bet īstā problēma ir pārēšanās izraisītājs un tā ir nepareiza pārtikas uzņemšana.

Vai ir redzēts, kā izskatās aptaukojusies sirds? Bilde protams no interneta, bet tas nemaina lietas būtību. 

Un kā izskatās aptaukojušies iekšējie orgāni? Kāpēc mums rodas dažādas veselības problēmas? Jo iekšējie orgāni nejūtas komfortā! Izvērtējam pārtiku pirms apēdam to, vai tiešām tā mums ir vajadzīga!  

Vai vēlies mainīt savu dzīvesveidu?

Piedāvāju mainīt savas brokastis! Kāpēc tas ir tik svarīgi?

Vai zinājāt, ka…

  • Atteikšanās no brokastīm ir viens no iemseliem svara pieaugumam. Tie kuri regulāri neēd brokastis, gada laikā var pieņemties svarā par papildus 4-7kg.
  • Ogļhidrātu, taukainas, saldas brokastis provocē biežas uzkodas, pārēšanoos, un rezultātā, lieko svaru.
  • Brokastu kaloriju daudzumam jābūt aptuveni 25% no organismam diennaktī nepieciešamā daudzuma Šī norma ir individuāla un atšķiras atkarībā no dzīvesveida un fiziskās slodzes.
  • Ideālā variantā brokastīm jāsatur:
    • aptuveni 20 gr olbaltumvielas
    • galveno vitamīnu un minerālvielu kopumu
    • ne vairāk kā 5gr tauku
    • šķiedrvielas

Ja vēlies uzzināt jaunu informāciju par uzturu, kā salikt savu ēdienkarti un justies enerģiskāk un sasniegt savu mērķi? Noteikti piesakies atbalsta grupas nodarbībām par uzturu

Vai aizpildi pieteikuma formu zemāk

Lūdzu aizpildi pieteikuma anketu uz projektu!

Un es ar Tevi sazināšos cik ātri varēšu. Ja Tev rodas papildus jautājumi, droši raksti lapas labajā stūrī lejā čatā, atbildēšu cik ātri iespējams!

Leave a Comment

Uzsākt sarunu
1
Sveicināti! Kā varu palīdzēt?