Glikēmiskais indekss

Glikēmiskais indekss: kas tas ir un kā to lietot?

Glikēmiskais indekss ir mērs, ko izmanto, lai noteiktu, cik daudz pārtikas produkts var ietekmēt cukura līmeni asinīs. Uzturā glikēmisko indeksu ietekmē vairāki faktori, tostarp produkta gatavība, uzturvielu sastāvs un gatavošanas metode.

Glikēmiskais indekss ir instruments, ko bieži izmanto, lai veicinātu labāku cukura līmeni asinīs.

Vairāki faktori ietekmē pārtikas produkta glikēmisko indeksu, tostarp uzturvielu sastāvu, gatavošanas metodi, gatavību un pārstrādes apjomu.

Glikēmiskais indekss var ne tikai palīdzēt palielināt jūsu izpratni par to, ko liek uz šķīvja, bet arī veicināt svara zudumu, samazināt cukura līmeni asinīs un holesterīna līmeni.

Šajā rakstā ir sīkāk aplūkots glikēmiskais indekss, tostarp tas, kas tas ir, kā tas var ietekmēt jūsu veselību un kā to lietot.

Kāds ir glikēmiskais indekss?

Glikēmiskais indekss (GI) ir vērtība, ko izmanto, lai noteiktu, cik daudz konkrēti pārtikas produkti palielina cukura līmeni asinīs. Pārtikas produktus klasificē kā zemu, vidēju vai augstu glikēmisko pārtiku, un tos klasificē skalā no 0 līdz 100. Jo zemāks ir noteikta pārtikas produkta GI, jo mazāk tas var ietekmēt cukura līmeni asinīs (1. uzticams avots).

Šeit ir trīs GI vērtējumi:

  • Zems: 55 vai mazāk
  • Vidējais: 56–69
  • Augsts: 70 vai vairāk

 

 

 

Uzsākt sarunu
1
Sveicināti! Kā varu palīdzēt?