Olbaltumvielas

Kas  īsti ir Olbaltumvielas?

Nosaukums olbaltumvielas (proteīns) atvasināts no sengrieķu valodas protōs, ar nozīmi pirmais, pirmējs, vissvarīgākais. 

Olbaltumvielas ir būtiska katras ķermeņa šūnas sastāvdaļa, un tās sastāv no 22 “celtniecības blokiem”, ko sauc par aminoskābēm. Aminoskābes savukārt iedalās – aizstājamās un neaizstājamās aminoskābes, aminoskābju galvenais uzdevums ir apgādāt organismu ar izejmateriāliem, no kā veidojas un atjaunojas mūsu organisma šūnas un audi.

Olbaltumvielas sastāv no aminoskābēm un tās, savukārt, iedala:

 • aizstājamās (cilvēka organismā var veidoties no citām aminoskābēm) 
 • neaizstājamās (cilvēka organismā nevar veidoties no citām aminoskābēm, tās pavisam ir 8, bet zīdaiņiem 10 un tās regulāri jāuzņem ar uzturu).

Pieejami tikai 2 olbaltumvielu produkti, kas satur visas 22 aminoskābes – gaļa un soja.

Olbaltumvielām organismā ir dažādas funkcijas, tostarp tās veicina muskuļu masas un normālu kaulu augšanu un uzturēšanu. Pietiekams daudzums olbaltumvielu ir nepieciešams kā daļa no sabalansēta uztura un palīdz sasniegt mērķus.

30% no mūsu ikdienā uzņemtajām kalorijām jāsastāv no Olbaltumvielām.

 

Vēl Olbaltumvielas iedala:

 • Augu izcelsmes olbaltumvielas – sojas pupiņas, zirņi, pupas, lēcas, kvinoja…
 • Dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielas – gaļa, zivis, piens, olas, biezpiens, jogurts…

Cik daudz olbaltumvielu man ir nepieciešams?

Par to cik daudz olbaltumvielu nepieciešams pēdējie jaunākie pētījumi liecina ka tie ir 2 grami olbaltumvielu uz vienu kilogramu muskuļu masas vai 1,2 grami olbaltumvielu uz  vienu kilogramu ķermeņa masas dienā. Sportistiem un kultūristiem pat ap 5 grami olbaltumvielu uz 1 kilogramu muskuļu masas dienā. 

Slodzes laikā jūsu ķermenim ir nepieciešams vairāk olbaltumvielu, lai veidotu un uzturētu muskuļu masu, tāpēc ņemiet vērā, ka olbaltumvielu vajadzības var atšķirties. Piemēram aktīvam vīrietim, kurš patērē ap 2000kcal dienā, lai veidotu muskuļu masu ir nepieciešams vismaz 150 (1) gr olbaltumvielu viņa ikdienas ēdienkartē! Savukārt sievietei kura patērē ap 1400kcal dienā un kura vēlas kontrolēt savu svaru tiek rekomendēts vismaz 105gr (2) olbaltumvielu dienā.

ATCERIES!!!   Ja vēlies izprast vairāk par to cik un cik daudz olbaltumvielas Tev jāuzņem, iemācīties salikt savu ēdienkarti, un saprast kurā brīdī ko būtu vēlams uzņemt un kā salikt savu ēdienkarti, atrast pareizos produktus un kurā dienas  laikā tos ēst, piesakies kādā no mūsu projektiem!

Ko Tev vajadzētu ēst?

Būtu nepieciešamas iekļaut produktus ar augstāku olbaltumvielu sastāvu izvēloties savā ēdienkartē iekļaut gan dzīvnieku, gan augu valsts olbaltumvielas, bet atceries, ka dzīvnieku olbaltumvielas uzsūcas vairāk, gandrīz 1:1, bet organisma atjaunošanai izmanto tikai apmēram 30%, jo pārstrādājas lēni un daļa no olbaltumvielām aiziet taukos, jo dzīvnieku valsts produkti nesatur šķiedrvielas. Savukārt augu valsts olbaltumvielas, daļa kas neuzsūcas aiziet ar šķiedrvielām organisma attīrīšanai, bet 70%, kas uzsūcas ātri pārstrādājas un tiek izmantotas organisma atjaunošanai.

Tieši šī iemesla dēl uzturā būtu vairāk jāuzņem augu izcelsmes olbaltumvielas: sojas pupiņas, lēcas, kvinoju uc.

Kapēc izvēlēties Herbalife Formula 1 kā papildus ēdienreizes?

 • Veselīgs uzturs un aktīvs dzīvesveids ne vienmēr ir tik vienkārši. Mūsdienu dzīvesveida drudžainā modeļa dēļ mums ne vienmēr ir laiks sagatavot veselīgas un barojošas maltītes.
 • Ēdienu līdzņemšanai, gatavu ēdienu un ēdienu lietošana ir kļuvusi daudz pieejamāka un ērtāka, tomēr šajos pārtikas produktos parasti ir maz uzturvielu un ļoti kaloriju.

Kas ir Herbalife Formula 1 kokteilis?

 • Formula 1 bagātīgs un krēmīgs kokteilis, ko var pagatavot dažu sekunžu laikā.
 • Pieejams 6 garšīgos aromātos, Formula 1  Herbalife Nutrition vadošais produkts, kas nodrošina lielisku līdzsvaru ar augstas kvalitātes olbaltumvielām un visām uzturvielām, kas jūsu ķermenim nepieciešamas  vienā maltītē.
  • daudz šķiedrvielas vienā ēdienreizē – 4 grami
  •  25 dabīgi vitamīni un minerālvielas
  • nesatur konservantus, krāsvielas
  • nesatur laktozi un glutēnu
  • formula ko izstrādājuši zinātnieki

Kā lietot uzturvielu kokteili Formula1

 • Lai veiksmīgi kontrolētu svaru, nomainiet divas galvenās maltītes ar Formula 1.
 • Lai nodrošinātu līdzsvarotu uzturu un uzturētu svaru2, nomainiet vienu no ikdienas maltītēm ar Formula 1 kokteili.
 • Varat aizstāt jebkuru ēdienreizi, kad esat ceļā vai nav laika pagatavot maltīti

Sanita

Leave a Comment

Uzsākt sarunu
1
Sveicināti! Kā varu palīdzēt?