Kas ir slavenais Tofu siers un kāpēc to iekļaut uzturā?

Tofu siers, jeb sojas biezpiens, ko iegūst un pagatavo no sojas pupiņām ir bagātīgs olbaltumvielu avots un satur daudz B grupas vitamīnus, kalciju, dzelzi. Tieši Tofu ir iecienīts arī vegānu un veģetāriešu vidū! Dabīgs siers ir bez garšas, kāds tas būs pie pagatavošanas būs pilnībā atkarīgs no Tevis, tāpēc pievienojot garšvielas – kanēli vai kaut ko asu vai tieši sāļāku var veidot savas garšas un pielāgot garšu kārpiņām – tieši tāpēc ir milzīga nozīme garšvielām ko pievienojam pagatavojot šo sieru jo tofu uzsūc visu blakusēdienu garšas.

Tofu var cept, vārīt, sautēt, marinēt, pievienot zupām. Marinējot atceramies tofu apgriezt marinādē, lai labāk pagatavojas. Neskatoties ka tas nesatur daudz kaloriju (100 gr. vidēji ir tikai 73 kcal) tas ir ļoti sātīgs produkgs.

Ir dažādi tofu siera veidi:

  • Zīda tofu – mīkstais tofu ar krēmveidīgu tekstūru, būs piemērots zupām (tradicionāli tas ir miso zupas sastāvā) un saldajiem pudiņiem, augļu kārtojumiem. Japānā zīda tofu ēd arī ar karoti, pievienojot nedaudz sojas mērces vai citas garšvielas.
  • Cietais tofu pēc izskata līdzinās mūsu sieram, pēc konsistences pielīdzināms vijīgai gumijai, un, kad to sagriež, tas ļoti viegli lūzt, šajā tofu veidā ir vairāk olbaltumvielas, tauku un kalcija nekā citos tofu veidos, tāpēc tas ir piemērotāks marinēšanai un cepšanai.

ATCERIES!!! Katram produktam un ēdienam ir savs pulksteņa laiks, kad to ēst, lai sasniegtu vēlamos rezultātus. Ja vēlies būt sevs pats uztura treneris un iemācīties ātri pagatavot ēdienus ar uzturvielām un juties vēl enerģiskāk un nomestu kādu lieku kilogramu, piesakies kādā no mūsu projektiem!

Kāpēc Tofu iekļaut uzturā?

Tofu siers tiek uzskatīts par ļoti vērtīgu pārtikas produktu ik vienam, kurš rūpējas par savu izskatu un vēlas piekopt veselīgu dzīveseveidu. Tofu sierā izrādās ir vairāk kalcija kā govs pienā un arīdzan daudz vitamīnu. Atšķirībā no piena vai gaļas Tofu nesaturēs smagās dzīvnieku valsts olbaltumvielas, tas būs mazkaloriju un neveicinās holesterīna rašanos. 

Dēļ līdzvērtīgo aminoskābju daudzuma Tofu mēs arī saukt par sojas gaļu un pat spēj aizstāt īsto gaļu. Šo produktu cilvēka organisms ļoti viegli pārstrādā, daudz vieglāk kā gaļu vai pupas. Tofu ir iekļauts sportistu uzturā, to var lietot arī tie kuriem vajadzība pieaudzēt muskuļu masu, vai tieši otrādi dabūt nost kādu lieku tauku kilogramu. 

Kur iegādāties šos produkts?

Produktu klāsts veikalos un internetveikalos mainās! Pati esmu pirkusi Tofu Rimi, Maxima, noteikti arī ir dažādos EKO veikaliņos! 

Lai veiksmīga iepirkšanās!

Sanita

Leave a Comment

Uzsākt sarunu
1
Sveicināti! Kā varu palīdzēt?